Strona głównaTechnologieSzukasz hostingu? Zwróć uwagę na te 3 kluczowe elementy

Szukasz hostingu? Zwróć uwagę na te 3 kluczowe elementy

W niniejszym artykule przedstawiamy 3 kluczowe, które warto wziąć pod uwagę podczas wybierania hostingu.

Parametry techniczne

Nie da się ukryć, że parametry techniczne takie jak pojemność przestrzeni dyskowej, rodzaj dysku (HDD lub SSD), moc obliczeniowa, pamięć RAM, przepustowość i transfer to te elementy, które należy wziąć pod uwagę. Jeśli np. planujesz wgrać stronę, która jest obsługiwana w PHP oraz w bazie danych SQL to dobrze by serwer miał odpowiednią wersje PHP oraz SQL.

Poza kwestiami czysto technicznymi warto upewnić się czy nie ma limitów co do tworzenia kont pocztowych oraz tworzenia kont FTP.

Cena i okres testowy

Gdy już upewnisz się, że parametry techniczne Twojego hostingu są dopasowane do wymagań zaplanowanej strony internetowej to kolejnym aspektem jest cena. Koszt zakupu hostingu może być mocno zróżnicowany w zależności od tego na jakiego usługodawcę się zdecydujesz. Warto mieć na uwadze, że to wydajnego i szybkiego działania prostej strony typu wizytówka śmiało wystarczy tani hosting.

Wiele firm oferuje darmowy okres testowy. Naszym zdaniem warto z tego skorzystać i posprawdzać jak hosting sprawdza się w praktyce

Wsparcie techniczne

Bardzo ważnym aspektem jest wsparcie techniczne. W razie, gdy pojawią się ewentualne usterki lub problemy techniczne musisz liczyć na pomoc specjalistów. Dlatego wybierając firmę hostingową koniecznie należy zwrócić na jakość obsługi klienta, umowę SLA gwarantującą nieprzerywalność usługi oraz na dostępne kanały komunikacji z suportem.

Szczególnie ważne jest zwrócenie uwagi na to jaka jest polityka firmy w zakresie pomocy przy tworzeniu backupów. Zazwyczaj takimi zagadnieniami nie interesujemy się dopóki nie ma większej awarii. Niestety praktyka pokazuje, że regularne tworzenie backupów to bardzo ważna sprawa.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne