Strona głównaTechnologieSmartwatch – elegancki zegarki czy sportowy gadżet?

Smartwatch – elegancki zegarki czy sportowy gadżet?

Pytanie o to jak postrzegać nowoczesne smart zegarki wciąż jest aktualne. Chociaż wydaje się, że już wszyscy zdążyli się przyzwyczaić, że smartwatche nie są zamiennikiem sportowego zegarka, lecz zupełnie przełomowym trendem w branży zegarków zakładanych na rękę. W niniejszym artykule postanowiliśmy nieco bardziej przyjrzeć się temu tematowi przeglądając argumenty za tym, że smart zegarki można rzeczywiście postrzegać w kategorii przełomowego urządzania oraz za tym, że jest to tylko kolejny krok na drodze rozwoju zegarka elektronicznego.

Smartwatche to rewolucja na rynku zegarków noszonych na ręku

Zaczynając od początku, trzeba mieć świadomość, że zegarki elektroniczne działały jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Zdecydowanie nie jest to wyjątkowo nowoczesna zdobycz techniki. Jednak z drugiej strony nie można przejść obojętnie obok faktu, że współczesne smart watche są zdecydowanie bardziej zaawansowane technicznie niż jeszcze to co mogliśmy znaleźć w sklepach kilka lat temu. Smart watch jest zazwyczaj zintegrowany z aplikacją w smartfonie i tym samym jest swoistym przedłużeniem funkcjonalności jakie oferuje smartfon. Funkcje takie jak mierzenie pulsu, czytanie powiadomień bezpośrednio na nadgarstku lub monitorowanie snu to coś co ciężko uzyskać korzystając z samego smartfona.

Dlaczego smartwatch nie musi być postrzegany jako zegarek sportowy a może w końcu stać się pełnoprawnym eleganckim i modnym zegarkiem? Odpowiedź jest prosta. Producenci smart zegarków mocno pracują nad tym, aby pozbyć się łatki sportowego zegarka dedykowanego dla nastolatków. Współczesny smart watch śmiało może być ubrany na biznesowe wyjście, pasuje do garnituru lub wieczorowej sukienki. I co najważniejsze pasuje po prostu na co dzień. Nie ważne czy jesteśmy w szkole, w pracy, na spacerze po mieście czy gdziekolwiek indziej noszenie smart zegarka na ręku w wizualnym aspekcie nie odbiega od noszenia zwykłego tradycyjnego zegarka.

Jakimi cechami charakteryzuje się nowoczesny smart watch?

Mówiąc o nowoczesnym smart zegarku posłużmy się modelem huawei watch gt 2 classic 42 mm. Zegarek ten bardzo dobrze zarządza energią, dzięki czemu bez problemu może wytrzymać 2 tygodnie na jednym ładowaniu. Wyróżnia się eleganckim minimalistycznym designem, jest wyposażony w szereg funkcjonalności takich jak rejestracja tętna w czasie rzeczywistym, moduł GPS, ścisłą integracje z aplikacją w smartfonie oraz szereg nowoczesnych rozwiązań. Całość to kompaktowy komputer pokładowy, który jest schowany w eleganckim i modnym zegarku noszonym na ręku.

Podsumowując, smartwatch już od dawna zerwał z łatką sportowego gadżetu dla entuzjastów technologii. Jest to rewolucja i moda, która odmieniła świat zegarków noszonych na ręku.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne