Strona głównaGry komputeroweJak wybrać laptopa do biura, a jak wybrać sprzęt dla graczy?

Jak wybrać laptopa do biura, a jak wybrać sprzęt dla graczy?

Jakie wymagania są stawiane przed laptopem do prac biurowych? Na co należy zwrócić uwagę gdy poszukujemy laptopa do gier? Krótko i rzeczowo na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.
Laptopy do biura

W przypadku laptopów biurowych wymagania sprzętowe niekoniecznie są bardzo wysokie. Warto jednak zwrócić uwagę na to aby procesor charakteryzował się dobrą wydajnością pozwalającą na płynne korzystanie z Internetu oraz pakietu biurowego. Warto zwrócić uwagę na pamięć RAM. W większości przypadków minimum pozwalajace na swobodną pracę to 8GB. Przydatny jest także szybki dysk SSD, który znacząco usprawnia pracę oraz pozwala przechowywać potrzebne pliki. Zdecydowanie bardziej polecamy modele wyposażone w dysk SSD, zamiast HDD. Dopełnieniem całości jest wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości.

Poza rozdzielczością należy zwrócić uwagę na wielkość ekranu. Zazwyczaj dobrze sprawdzają się ekrany o przekątnej 15 lub 17 cali. Jeśli jednak taka wielkość wydaje się niewystarczająca, w razie potrzeby laptopa można podłączyć do zewnętrznego monitora (w tym celu warto zwrócić uwagę czy określony model jest wyposażony w wejście hdmi). Jeśli jednak praca biurowa odbywa się nieco bardziej mobilnie to można skorzystać z notebooka o niewielkich rozmiarach. Na rynku jest naprawdę spory wybór laptopów o przekątnej 14 cali.

Poza kwestiami technicznymi warto mieć na uwadze jakość wykonania. W tańszych egzemplarzach spotkamy się z plastikiem wątpliwej jakości. Z kolei droższe notebooki bardzo często oferują jakość wykonania, która sprawia, że laptop zachwyca swoją prezencją.

Laptopy do zadań biurowych najczęściej od razu mają zainstalowany system operacyjny oraz oprogramowanie biurowe (najczęściej w postaci pakietu Microsoft Office). W razie gdy producent nie oferuje oprogramowania wraz ze sprzętem to trzeba zaopatrzyć się osobno w system operacyjny oraz pakiet biurowy.

Laptopy dla graczy

Oczywiście w przypadku laptopów dla graczy na kupującego czekają podobne pytania jak w przypadku laptopa do biura. Tutaj również trzeba się zastanowić nad jakością wykonania, przekątną ekranu oraz upewnić się czy system operacyjny jest dołączony do zakupu urządzenia. Jednak w przypadku zakupu sprzętu dla gracza kluczową rolę odgrywają parametry techniczne. Aby swobodnie grać w najnowsze gry wydawane na PC konieczny jest wydajny procesor. Wybierając procesor warto zapoznać się z dostępnymi w Internecie benchmarkami oraz recenzjami. To samo dotyczy wyboru karty graficznej, która dla graczy ma kluczowe znaczenie. Oczywiście nie można zapomnieć o dysku SSD oraz pamięci RAM.

Więcej na temat wyboru laptopa na gier można przeczytać na https://szukamlapka.pl

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne