Strona głównaTechnologieJak wybrać dobrą firmę tworzącą aplikacje mobilne?

Jak wybrać dobrą firmę tworzącą aplikacje mobilne?

Na rynku jest coraz więcej firm, które proponują swoje usługi związane z tworzeniem aplikacji mobilnych oraz ich testowaniem. Nasuwa się jednak pytanie jak wybrać tą odpowiednią firmę by być zadowolonym z usługi? Tego dowiesz się czytając poniższy artykuł.

Wiedza techniczna, doświadczenie oraz komunikatywność

Na wstępie warto znaleźć kilka firm i napisać do nich zapytanie odnośnie usługi, którą chcemy zlecić. Zazwyczaj wysłanie zapytania wiąże się z koniecznością wypełnienia tak zwanego briefu i krótkiego opisania wymagań funkcjonalnych.

Kolejną ważną kwestią jest zapoznanie się z portfolio poszczególnych wykonawców. Dobrze, gdy firma, której powierzymy zadanie ma doświadczenie w danej technologii i jednocześnie potrafi doradzić w kwestiach dotyczących UX. Trochę inwencji i zaangażowanie w rozwój projektu to coś co jest bardzo ważne. Z reguły łatwiej o to, gdy rozmawiamy z firmą, która ma już jakieś doświadczenie w wykonaniu podobnych aplikacji. Niemniej jednak wiedza techniczna to oczywiście podstawa.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na cenę, oczywiście każdy chciał by zapłacić jak najmniej, ale nie zawsze jest to dobra droga. Lepiej wziąć pod uwagę firmy, które się wyżej cenią, a są komunikatywne, na bieżąco przedstawiają w postępy swojej pracy i dopracują aplikację mobilną tak aby wyróżniała się jakością wykonania.

Ważne jest rzetelne przetestowanie aplikacji przed wypuszczeniem na rynek

Kwestią, która jest kluczowa w procesie wykonywania aplikacji jest faza testów. Można to zadanie zlecić zewnętrznej. Natomiast zazwyczaj zarówno tworzeniem aplikacji jak i jej testowaniem zajmuje się jedna firma, której powierzyło się stworzenie aplikacji. Testowanie aplikacji polega na sprawdzeniu czy wszystkie funkcjonalności działają zgodnie z założeniami, czy nie występują podczas działania błędy techniczne oraz czy UX i szeroko pojęta intuicyjność jest na odpowiednim poziomie. Osoba testująca aplikację (lub specjalistyczne oprogramowanie testujące) ma za zadanie wyszukanie błędów w aplikacji, a dalsze działania jak naprawienie tych błędów należą do programisty.

Podsumowanie

Podsumowując, przy tworzeniu aplikacji mobilnej warto zdać się na profesjonalną firmę, która zajmie się zarówno stworzeniem jak i przetestowaniem aplikacji. Warto jednocześnie pamiętać, że za sukcesem aplikacji nie stoją jedynie poprawnie wykonane funkcjonalności. Przewagę konkurencyjną stanowi dopracowany UX i pewne drobne smaczki, które sprawiają, że użyteczność aplikacji jest lepsza od konkurencyjnych rozwiązań.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne